Pamięci zmiennofazowe mogą w końcu trafić w nasze ręce

11 września 2021, 07:18

Inżynierowie od dziesięcioleci szukają coraz szybciej działających i coraz bardziej efektywnych pod względem energetycznym układów pamięci. Jedną z najbardziej obiecujących technologii są pamięci zmiennofazowe. Układy takie działają tysiące razy szybciej niż dyski twarde. Są jednak bardzo energochłonne.



Kafejki bez młodzieży?

30 października 2006, 11:37

Chińskie władze zastanawiają się nad wydaniem zakazu korzystania z kafejek internetowych osobom, które nie ukończyły 18. roku życia. Kafejki są bowiem miejscami, gdzie często dochodzi do przestępstw.


Jadaryt (kryptonit)

Geolodzy odkryli minerał Supermana

24 kwietnia 2007, 13:37

Geolodzy odkryli... kryptonit, fikcyjny dotąd minerał występujący w komiksach o Supermanie. W filmie Powrót Supermana, gdy główny bohater jest wystawiony na działanie wielkich zielonych kryształów kryptonitu, traci moc.


Afrykańska rewolucja internetowa

29 października 2007, 12:03

Do 2012 roku co trzeci mieszkaniec Afryki będzie miał dostęp do szerokopasmowego Internetu. Tak przynajmniej twierdzi część uczestników konferencji, w której biorą udział przedstawiciele Banku Światowego, Światowej Organizacji Zdrowia, ONZ-u, Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej oraz liderzy biznesu, tacy jak np. Craig Barrett, prezes zarządu Intela.


Jedna z grafik, które ukazały się ostatnio w serwisie Flickr

Tylko YouTube będzie bezpieczne?

7 lutego 2008, 12:19

Jedna z największych firm analitycznych, IDC, opublikowała raport z którego dowiadujemy się, że połączone siły Yahoo! i Microsoftu mają szansę zachwiać potęgą Google’a. W podpisanym przez 14 analityków dokumencie czytamy: Dane dotyczące zachowania użytkowników online oraz wpływów z reklam wskazują, że Yahoo i Microsoft mogą stworzyć zagrożenie dla hegemonii Google’a.


Czy "galaktyczny Internet" istnieje?

10 września 2008, 15:10

John Learned z University of Hawaii uważa, że cefeidy, olbrzymie gwiazdy zmienne, mogą być wykorzystywane przez zaawansowane cywilizacje do... komunikacji z innymi cywilizacjami.


Wystarczy wyłączyć administratora

6 lutego 2009, 11:57

Z badań firmy BeyondTrust wynika, że ponad 80% luk, które Microsoft załatał w ubiegłym roku, nie było groźnych dla użytkowników, którzy nie korzystali z konta administratora. Aż 92% luk "krytycznych" i 69% wszystkich nie stanowiłoby zagrożenia, jeśli tylko właściciele komputerów pracowaliby na kontach użytkowników, a nie administratorów.


Opera przeciwna niebieskiemu "e"

28 lipca 2009, 16:44

Przedstawiciele Opery postanowili kuć żelazo póki gorące i chcą jak najwięcej ugrać na ustępstwie Microsoftu dotyczącym przeglądarek. Tym razem wystąpili z dwoma nowymi pomysłami.


Phishing niebezpieczny dla wszystkich

18 listopada 2009, 12:25

Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy ESET wynika, że użytkownicy systemów Mac OS X są narażeni na phishing w równym stopniu, co użytkownicy systemów Windows.


Konfiguracja - klucz do bezpieczeństwa

31 marca 2010, 10:52

Firma Beyond Trust przeprowadziła analizę dziur załatanych przez Microsoft w 2009 roku oraz dziur znalezionych dotychczas w Windows 7 i stwierdziła na tej podstawie, że zdecydowanej większości zagrożeń można uniknąć, jeśli tylko odpowiednio skonfiguruje się prawa dostępu do komputera.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk